Potřebujete poradit? Volejte +420 724 325 894
Zobrazit další články
13. 2. 2017

Blogující blondýna Barbora: Muž za plotnou je sexy!

Novinky

Taky vidíte muže obratně se pohybujícího v kuchyni a rázem stoupá váš obdiv, láska a touha po něm? Není se co divit: Muž za plotnou je muž, který se stará. Celebrity k tomu přidávají nálepku „sexy". Renomované ženské weby dokonce mluví o tom, že to je přímo afrodiziakum. Na sociálních sítích existují skupiny, kde desetitisíce lidí tvrdí totéž. Tedy podle všeho to vypadá, že muž, který umí vařit, je velmi žádaný druh.

No a tak mi to moje blonďatá hlava nebere. Když je to tak populární a očividné, proč to tedy nedělají všichni muži? Proč vaření není povinná životní výbava každého chlapa? Že by se k nim tahle zásadní informace nedonesla? Můj bývalý partner vařit vůbec neuměl, spoléhal na polední menu v restauraci nebo na chleba s paštikou. Když bylo nejhůř, měl po ruce mražené polotovary či kus kuřete a troubu. I když to by se při velké troše dobré vůle za vaření dalo považovat. Ten před ním uměl vařit výborně. Ve chvíli, kdy zjistil, že to umím i já, okamžitě na svou dovednost zapomněl. Po příchodu domů prostě čekal, co mu přistane na stole. A to, že je to sexy, mu bylo celkem fuk. Kde se tedy stala chyba? Asi u mě. Kdybych bývala nikdy nevařila, byli by se ti muži museli postarat o pestrou tabuli sami. Museli by vlastnoručně bourat maso... Nebo alespoň chodit k řezníkovi..., že?

Podívejte se na Jamieho Oliviera, s jakou lehkostí ten chlap vaří. Žádnej stres a prostě hodim tam kus toho a trochu tamtoho, pak šup s tim na gril a bude to dobrý. To je ten styl po chlapsku, to je ta lehkost, která je k sežrání. Nebo třeba Martin Škoda, naštěstí už mu je přes dvacet, jinak by mi bylo žinantní ho zmínit. V sedmnácti vydal první kuchařku. Vaří a má z toho prostě radost. Zatímco ležím v posteli s chřipkou, s takovou, na kterou umírají i ženy, představuji si scény z filmů, kde nemocnému k lůžku donesou horký vývar na posilněnou. Kdy muži těm nebohým ženám, matkám svých dětí, uvaří tu ozdravnou misku něčeho teplého. Jsem doma sama. Po dvou dnech spánku a pocení jsem stále doma sama. Možná naštěstí. Nevím, kdo by mě chtěl vidět v takovém stavu. Každopádně představa, že mi muž uvaří večeři, že mi dá ochutnat na vařečce, co právě míchá, vidět, jak se u toho směje a září entusiasmem, o tom si ráda nechám zdát. Třeba mě ten sexy chlap ve snu z té chřipky vyléčí. A třeba si to nějaký chlap přečte a pošle to dál, aby se šuškandou v hospodě rozneslo, že muž, který vaří, je sexy. Zkrátka Muž s velkým M.